Žižkova 12, České Budějovice, 370 01 (vchod i parkování ve dvoře)
IČ: 03406539

Údržba kávovarů

Váš kávovar potřebuje značnou péči!

Jak se správně postarat o domácí espresso kávovary?

Máte doma drahý kávovar, kvalitní kávovou směs ale neustále máte pocit, že to není to pravé kávové?
A čistíte správně? Přečtěte si jednoduchý postup, jak se o kávovar dobře postarat, aby vám mohl dobře sloužit co nejdéle.

Pro delší životnost Vašeho kávovaru:

nejúčinnější způsob je pravidelné čištění, avšak nejen tabletami, ale jednou za čas je nutné i čištění rozborkou, vizuální kontrolou stavu určitých částí a vyčištění servisní chemií. Tablety bohužel vše nevyčistí - znečištění (kávou či minerály ve vodě) v určitých místech kávovaru narůstá až do té míry, kdy se objeví plísně, nějaká netěsnost či dojde k poškození některých dílů nebo i celého kávovaru.
Proto je dobré nechat kávovar pravidelně zkontrolovat po 1000 až 3000 výdejích kávy - záleží na typu kávovaru, provozním vytížení a pečlivosti údržby.

Čištění automatického kávovaru

Ačkoliv označení automatický kávovar zní velice lákavě a bez starostně, opak je pravdou. Zejména pokud si chcete smou kávu vždy vychutnat.
Kávovar se sice po každém vypntí a zapnutí sám vyčistí, ale to často nestačí.

Jako každodenní péči o kávovar by jste si měli udělat chvilku na vyprázdnění zásobníku sedliny i odpadní nádobky a jejich umytí.
Dále nnesmíme opomenout nádržku na vodu a pečlivé omytí příslušenství kávovaru.

Jednou týdně dopooručuji vyjmout z automatického kávovaru spařovací jednotku a umýt jí vlažnou vodou, očistit filt a nechat je vyschnout.
Kávovar pak uvnitř otřete vlhkým hadříkem a vše pečlivě zapasujte zpět.

Měsíční údržba je trochu náročnější Za použití speciálních odmaštujících tablet doporučuji vyčistit spařovací jednotku,
promazat poohyblivé části příslušným mazivem a důkladněji provést běžné čistíci poostupy.

Spřávné odvápnění kávovaru

Jednou za čas si váš kávovar jistě řekne o odvápnění kávovaru. K tomuto úkonu je potřeba pořídit příslušnou chemii - odvápňovač. Ten zbavuje váš kávovar usazeného vodního kamene a používá se buďto ve formě tablet, nebo roztoku. Rozhodně nedopooručuji používat altternativní způsoby jako na příklad ocet a pod...